Колекция с кауза

Женска Сила

Вдъхновена от личната история на нашия бранд мениджър и дизайнер Мая, линията Женска Сила стартира с визия базирана на типографията, защото създателката й вярва, че силата е в думите. Същата 2023 година, в България едно момиче бива рязано живо над 18 пъти от бившия й приятел. Този садизъм изправя рамо до рамо много жени, бивши жертви на домашно насилие, които разказват своите истории, за да покажат дълбочината на проблема в страната ни. Не малка част от тях са отразени от млад, разследващ журналист на име Татяна Йорданова.

Новото лице на линията Женска Сила.

От щастливи 7 години Татяна е журналист и десетки пъти е отразявала нещастната “любов”. Любов, завършила с насилие. С убийство. С почти убийство. Добре знае как изглежда белег в окото. Това е най-страшният белег – на страха в погледа. Жени, които са избягали от ударите, оцелели са и са намерили женската сила да разкажат. За да предпазят следващата.

Част от екипа на “Здравей, България” по Нова телевизия, със собствена рубрика “Високо напрежение”. В нея често намират място именно историите за домашното насилие и за пропуските на институционално ниво.

От всички, които през годините разказва, най-крещящата е тази на Роза – жената, която остава без яйчник след 3-часови изтезания. Оцеляла по чудо, но намерила силата да говори, за да посочи проблемите в системата. Тези дупки, които са направили ударите срещу нея възможни. Затова Татяна разказва тези истории. Защото в тях има смисъл не от драмата, не от болката. А от силата, която може да променя.

Затова и ние я избрахме за новото лице на линията “Женска Сила”. Защото вярваме, в силата на думите. А какво по-хубаво от това, те да са облечени в елегантни дрехи, които помагат. На собствениците им да се почувстват по-красиви, а на жертвите по-защитени. Десет процента от продажбата на всеки модел, част от “Женска сила”, са в подкрепа на Фондация „Асоциация Анимус“ и тяхната над 25- годишна битка за по-добър живот на жените и децата, станали жертва на насилие.

За домашното насилие и Фондация „Асоциация Анимус“

Домашното насилие е най-разпространената, но и най-прикритата форма на насилие. Освен физическото посегателство от страна на човек, в който жертвата се намира в семейна връзка или във фактическо съпружеско съжителство, за домашно насилие се приема и всеки акт на сексуално, психическо, емоционално или икономическо насилие, както и опитът за извършване на подобно деяние. Принудителното ограничаване на личния живот, личната свобода и личните права са също форма на домашно насилие. Когато има деца, за психическо и емоционално насилие срещу тях се смята и всяко домашно насилие, извършено в присъствие на детето, пред очите му – дори самото то да не е пряк обект на тормоза.

Повече от 25 години Фондация „Асоциация Анимус“ помага на пострадалите от домашно насилие и насилие основано на пола. Основана през 1994 от жени професионалисти в помагащите професии – психолози, психотерапевти, социални работници, през 2001 придобива статут на организация в обществена полза. Един от многото начини, чрез които тя помага е чрез Националната Гореща Телефонна линия. На телефон 0800 1 86 76 и/или 02 981 76 86 жертвите на домашно насилие могат да получат безплатни консултации.

WOMEN’S Power

Обаждащите се могат да получат помощ и подкрепа за конкретните случаи, като и да бъдат насочени към социални услуги в страната. Всяка сряда, от 17:30 до 21:00 часа, чрез линията се предоставя безплатна юридическа подкрепа. На имейл 029817686@animusassociation.org пострадалите от насилие могат да изпращат писма, в които да споделят за ситуацията, в която се намират. Това е 24-часова услуга, управлявана от Фондация „Асоциация Анимус“, с безвъзмездната финансова помощ на Министерство на правосъдието.
В случай че не могат да се обадят, жертвите на домашно насилие могат да използват чат бота, сканирайки посочения QR-код:

Разгледай колекцията

null

Безплатна доставка

За България на всички поръчки над 100 лв.
null

Произведено в БГ

От идея до реализация всичко е създадено в България.
null

Право на връщане

В 14 дневен срок от получаване на поръчката